Hvězdy Sportisimo: Monika Leitgebová report z 1/2Maratonu Karlovy Vary

běžela druhý úsek štafety 2RUN s LenkouJsou dvě ráno a já usínám s pocitem, že už za čtyři hodiny vstávám.

 

Střih.

 

Je pět ráno a já už jsem vzhůru. Strach z toho, že zaspím a nestihnu to, co mám, způsobil, že jsem se probudila dříve. 

 

Psa musím dopravit k tátovi, aby o něj bylo postaráno, když budu celý den ve Varech. Vše naštěstí zvládám s klidem a časovou rezervou. 

 

Je osm a já čekám na Marka. Díky Facebooku mám odvoz autem, jinak bych musela cestovat vlakem a to by bylo velmi vyčerpávající. S Markem si celou cestu povídáme, takže čtyřhodinová cesta z Českých Budějovic do Karlových Varů uběhne kupodivu velmi rychle. 

 

Po příjezdu si jdeme vyzvednout svá startovní čísla a pak jdeme s vizí oběda hledat to nejlepší možné restaurační zařízení. Cestou potkáváme Janču Hlavackou, která ochotně vyráží vstříc gastronomickým zážitkům s námi. Oběd je fantastický, takže za svůj výkon na své jedenáctikilometrové štafetě vděčím asi právě jemu J. 

 

Po návratu z oběda čekáme na ostatní běžce a trenéra, abychom si řekli nějakou strategii a rozcvičili se. 

 

A je to tady. Půlmaraton byl zahájen, teď se jen přemístit na předávku štafety a vyčkat. To čekání je tak zdlouhavé, že při tom vypiju až moc velké množství vody. 

Lenka dobíhá na předávku a já už natěšeně svlékám bundu, abych se připravila na svou část práce. Předání čísla s čipem probíhá bez problémů a já mohu vyrazit. 

 

Průběh mé jedenáctikilometrové trasy je takřka bezproblémový, kdy předbíhám spoustu běžců a sama se předbíhat nenechám. Tempo si průměrně držím kolem 5:40/km, což je příjemné. Asi tak od osmého kilometru začínám cítit mírnou bolest kolene, ale to mě nezastraší, abych zastavila, a pokračuji dále. 

 

Poslední kilometr a půl už se mi zdá nekonečný, ale nevzdávám se a vybíhám i ten táhlý kopeček. Když běžíte k poslední zatáčce, pomalu přidáváte a za zatáčkou šetříte ještě nějaké síly, abyste před cílem mohli zrychlit. 

 

Na konci trati mám takový svůj standard – předběhnout běžce, který je přede mnou. Chtěla jsem to udělat i teď, ale nepodařilo se. Nicméně jsem ho alespoň doběhla. 

 

Nejlepší je na závodech stejně ta atmosféra, pocity po odběhnutí závodu a zkušenosti, které vás posouvají dále (tu moji poslední je třeba sdílet: nepijte moc ze stresu těsně před závodem, ono vás to dožene). 

 

Takže díky Gábině, Tomovi a celému týmu za možnost účastnit se :-)

A nesmím zapomenout ani na Léňu, ta odvedla totiž ten největší kus práce na trati, kdy běžela první úsek, abych náš závod vůbec mohla dokončit. Takže Leni, díky a těším se na další závod! 

Tomáš Ondráček

Osobní trenér Sportisimo Hvězd

Zhodnocení trenéra:

Monča je zpět, po všech nemocech se postavila na start a běžela. Dokázala to, sama sobě, celému týmu, je bojovnice. Bude dál nabíhat vytrvalost a za pár dní už bude stát na startovní čáře svého hvězdného závodu v Českých Budějovicích.