Sportisimu od října šéfuje Richard Hodul

Největší tuzemský řetězec se sportovním a outdoor vybavením má nového šéfa. Od října jej řídí Richard Hodul, který přichází ze společnosti Tchibo. Střídá Pavla Vajskebra.

 

Richard Hodul přichází do sportovní české firmy s miliardovým obratem ze společnosti Tchibo, kde působil posledních 22 let na různých pozicích. Naposledy jako generální ředitel regionu střední a východní Evropy, kde měl pod taktovkou aktivity v České republice, v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku i v Pobaltí.

 

„Prostredie, v ktorom som pracoval a profesne vyrástol, bola autentická a silná omnichannel kultúra, kde sa úspešne darí spájať d ôslednú zákaznícku orientáciu naprieč celou firmou, vysoký výkon a veľmi príjemnú a priateľskú atmosféru, miesto, kde ľudí baví dennodenne vyhrávať. Aj preto je mi skutočne cťou a veľkým potešením, že som dostal dôveru a budem môcť podobnú víziu napĺňať v Sportisime, a súčasne prispievať k jeho ďalšiemu profitabilnému rastu,” říká k novému poslání Richard Hodul.

 

Český sportovní gigant jej vybral po více než půlročním hledání jako nástupce odcházejícího Pavla Vajskebra. Ten opouští exekutivní pozice ve Sportisimu po 6 letech, s tím, že poslední účetní rok firma uzavřela s historicky nejlepším výsledkem, kdy tržby dosáhly 11 miliard korun. Ve Sportisimu si nadále ponechá pět procent akcií a zůstane v jeho dozorčí radě.

 

Sportovní jednička má aktuálně celkem 212 prodejen, z čehož je 111 v Česku a zbytek v zahraničí, konkrétně na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a v Bulharsku. Kromě prodejen funguje ve zmíněných zemích také v ecommerce sféře, eshop má navíc třeba i v Polsku, Německu, Rakousku nebo nově také v Chorvatsku. Většinový podíl sportovního řetězce drží Martin Kúšik a minoritní podíly mají Thai Ngoc Nguyen, Do Hong Son a Pavel Vajskebr.