Čím potěšíte každého fitness nadšence

 

Sháníte ještě nějaký dárek na poslední chvíli a už nemáte moc inspirace? Tak máme skvělé fitness tipy! Všichni chceme přece vypadat pěkně, a tím pádem se i cítit skvěle. Navíc, zacvičit si chodí (aspoň jednou za čas) každý, takže takový dárek buďto musí být trefa, nebo může být alespoň motivace.

Aby byly svaly pěkně vyrýsované

 

Možnosti, kde si dát pořádně do těla, se už dávno neomezují jenom na posilovny. Řada lidí posiluje i doma, venku, nebo třeba v rámci tréninku nějakého kolektivního sportu. Pokud někoho takového máte doma a chcete jemu nebo jí udělat radost, koukněte na nabídku posilovacích pomůcek. Najdete v ní všechno od činek všech možných vah, přes hrazdy a medicinbaly, až po velmi oblíbené kettlebelly. Zajímavým zpestřením pro nadšence do posilování bude určitě speciální závaží, posilovací vak nebo třeba vesta se zátěží, díky které se běhání stane mnohem intenzivnějším a, co se růstu svalů týče, taky mnohem viditelnějším. Rozhodně nešlápnete vedle, když koupíte fitness rukavice, geniálně jednoduchou vychytávku, která jednak ochrání, ale taky poskytne skvělý úchop. Perfektní jsou taky posilovací gumy nebo expandéry. Cvičit s nimi může doslova každý, takže je to bez nadsázky rodinný dárek. Pokud chcete svým nejmilejším dopřát kromě pohybu i zdraví, vsaďte na sportovní výživu. Kromě doplňků stravy a výživných nápojů může být hezkým dárkem třeba balíček různých proteinových tyčinek, shaker nebo láhev na vodu.

Aby byla lepší kondička

 

Každý, kdo bere svoje sportování alespoň trochu vážně, dělá kardio. Takže tady se prostě nemůžete splést. Bezvadným a hlavně praktickým dárkem jsou švihadla, která jsou důkazem toho, že i malý dárek může udělat velkou radost. Vzít je můžete kamkoliv a efekt mají opravdu veliký. Jestli chcete potěšit běžecké nadšence, poohlédněte se po fitness hodinkách nebo pulsmetru. K dostání jsou taky nejrůznější náramky, které se liší jak vzhledem, tak i množstvím svých funkcí, jakými jsou třeba krokoměr, stopky, měření tepu či spálených kalorií. Pokud vám nevadí do dárku trošku víc investovat, najdete i zařízení s GPS navigací nebo plánovačem trasy. Jestli naopak pátráte spíš po doplňkovém dárku, vyberte nějaký pěkný sportovní ručník. Dělají se z mikrovlákna i jiných rychleschnoucích materiálů a jsou velice skladné. Často jsou v praktickém obalu a mají moc pěkný design. K dostání jsou taky sportovní župany jak pro muže a ženy, tak i pro děti. Pokud si troufnete odhadnout velikost, pořiďte vašemu milovníkovi nebo milovnici fitness funkční spodní prádlo. Díky elastickým materiálům perfektně drží a speciální technologie zajišťují odvod přebytečné vlhosti. V případě podprsenek existuje trojí stupeň zpevnění, takže nezapomeňte pečlivě zvážit, jakému typu pohybu se vaše sportovkyně ráda věnuje.

1 299 Kč(38%) od 799 Kč

SigmaPC 10.11

5 070 Kč(21%) od 3 999 Kč

Suunto3 FITNESS

349 Kč(57%) od 149 Kč

RuntoTOWEL 80X130 RUČNÍK

Aby byl zachován balanc

 

Popularita jógy, pilates a dalších balančních cvičení stále stoupá. Takže je dost možné, že máte i vy v rodině nebo mezi přáteli někoho, kdo tomuto typu sportu naprosto propadl a chcete mu udělat na Vánoce radost. Tak pamatujte, základem těchto sportů je podložka. Je jich velký výběr, navíc, pokud váš jogín nebo jogínka už nějakou podložku mají, klidně pořiďte další. Takto užívaná věc se totiž časem opotřebuje a nová se bude hodit. Nebo můžete koupit nějaký hezký a praktický obal, do kterého lze podložku jednoduše sbalit a vzít kamkoliv. Pomůcek na jógu je ale mnohem víc, například různé balanční podložky, polštáře nebo bloky. Na relaxaci po cvičení jsou perfektní masážní válce nebo míčky všech možných velikostí. A jestli hledáte něco, co využije celá rodina, gymnastickým míčem nemůžete nic zkazit. Snadno se nafukuje a navíc se na něm dá sedět i jenom tak.

1 199 Kč(29%) 849 Kč

PrAnaNOMAD TRAVEL MAT

530 Kč(11%) 469 Kč

SpokeyCZAKRA KOREK

399 Kč(12%) 349 Kč

LoapRAVI

449 Kč(22%) 349 Kč

SpokeyTEEL II

Aby trénink nebyl jednotvárný

 

Jestli si ten, komu chcete udělat na Vánoce radost, taky někdy rád od fitka odpočine, otevírá se vám celá škála dalších možností. Můžete je nasměrovat třeba do bazénu. I tam se dá nahnat fyzička a přžádně zamakat. Obdarovaný nebo obdarovaná stoprocentně ocení nové plavky s nějakým hezkým designem, ideálně vyrobené z rychleschnoucího materiálu. Pokud chcete něco, co má navíc i přidanou hodnotu, koukněte po plavkách vyrobených z ekologicky šetrných materiálů. Potěšíte a ještě k tomu uděláte něco pro životní prostředí. Jestli zastáváte názor, že plavky se musí vyzkoušet a vy chcete překvapení, mrkněte na plavecké pomůcky. Například nabídka brýlí je skutečně široká. Některé mají samonastavitelný nosník, takže se přizpůsobí velikosti obličeje a vy se nemusíte trápit s tím, jestli zvolíte dobrou velikost. Kromě brýlí můžete zainvestovat třeba do plavecké čepice nebo triček do vody. Malinkým, ale o to praktičtějším dárkem, jsou třeba ucpávky uší nebo nosu, aby do nich plavcům nenatekla voda. A jestli ten, pro koho na poslední chvíli ještě něco sháníte, není žádný vodomil a radši než do bazénu vyrazí na kurt, není nic snazšího, než mu pořídit něco na squash nebo badminton. I tam si dá pěkně do těla a pořádně se zapotí. Kromě raket a míčků můžete samozřejmě popustit uzdu fantazii a koupit třeba novou tašku či batoh, nové ponožky s nestahujícím lemem nebo pěkné potítko.