Čím potěšit vášnivého lyžaře nebo snowboardistu

 

Máte doma někoho, kdo už se v dubnu těší na další zimu, od září vyhlíží sníh a od prosince do března je duchem (a často i fyzicky) na sjezdovce? A chcete mu na Vánoce udělat opravdu radost? Jestli ano, jste tu správně. Připravili jsme totiž krátké inspirativní čtení, které vám pomůže splnit i nejtajnější přání vašich lyžařů a snowboardistů. A protože moc dobře víme, že nejde všechny milovníky zasněžených svahů hodit do jednoho pytle, roztřídili jsme je přehledně do několika kategorií.

Pro praktické sportovce

 

Základní pravidlo: Vše musí mít účel

 

Geniálními dárky pro prakticky uvažujícího lyžaře nebo snowboarďáka jsou vaky a tašky. Ať už to bude taška na lyžáky nebo vak na lyže či prkno. Všechno to má funkci, a to chceme. Pokud váš sportovec nebo sportovkyně už něco takového mají, podívejte se po nákrčnících a šátcích. Jsou skladné a v případě potřeby je můžete dát nejen na krk, ale i místo čepice třeba pod helmu, když je opravdu zima. Z oblečení kupujte jedině to, které má na konci rukávu očko na palec, a jestli koukáte po rukavicích, hledejte ty, jež mají na palci malou stěrku na brýle. Jinak samozřejmě platí, že čím víc kapes, tím větší budete mít úspěch.

1 199 Kč(8%) 1 099 Kč

SwixNESSA LO PRO

2 899 Kč(31%) 1 999 Kč

LevelFLY CLAY

1 199 Kč(25%) 899 Kč

DakinePIPE SNOWBOARD BAG

Pro fashion-lovery

 

Základní pravidlo: Vše musí být módní a cool

 

Nic nezkazíte oblečením z letošních zimních kolekcí. Než začnete hledat sportovní, ale zároveň slušivé bundy, stylové kalhoty a netradičně střižené čepice, nakoukněte do šatníku lyžaře nebo snowboardisty, kterého chcete u stromečku překvapit. Důležité je, aby mu oblečení, které pro něj vybíráte, ladilo s tím, co už má. Barvou, vzorem i střihem. Uf, tohle vůbec není snadná skupina sportovců. Ale i pro tyhle případy máme dobrý tip - kombinézy. Ty jsou totiž in, navíc vás tolik nemusí trápit, s čím je sladit. Vše je v jednom. Pokud šatíte snowboarďáka, pamatujte na to, že se chce na sjezdovce ukázat nejen při otočkách a skocích, ale taky jak se ležérně vyvaluje na kraji sjezdovky. Takže v případě kalhot vsaďte na opravdu hodně nepromokavý materiál. Když už nejsou praktičtí oni, musíte být vy!

5 799 Kč(39%) 3 499 Kč

O'NeillPM ORIGINAL ANORAK

7 699 Kč(22%) 5 999 Kč

O'NeillPM GTX MTN MADNESS PANTS

2 899 Kč(20%) od 2 299 Kč

LoapODIANA

3 299 Kč(54%) 1 499 Kč

O'NeillPW STAR INSULATED PANTS

Pro ty, co chtějí mít přehled

 

Základní pravidlo: Vše musí být vidět

 

Ať už vybíráte cokoliv, zapomeňte na nevýrazné barvy. Váš lyžař nebo snowboardista chce nejen vidět, co se děje kolem něj, ale také chce být vidět on sám. Z oblečení volte to hodně barevné, zapomeňte na unylé helmy. Radši vsaďte na strakaté batohy. Pokud sháníte spíš něco menšího, není nic lepšího než různé reflexní prvky. Dají se přidělat prakticky kamkoliv a jsou zřetelné i v pořádné sněhové vánici. Ty nejmenší potěšíte různými bláznivými doplňky na helmy, například chlupatými oušky a barevnými rohy. Aspoň pak v hloučku dětí snadno najdete to vaše.

2 599 Kč(38%) 1 599 Kč

O'NeillPB MAGNATITE JACKET

2 599 Kč(38%) 1 599 Kč

O'NeillPG ALLURE JACKET

3 999 Kč(25%) 2 999 Kč

SpyderBOYS PROPULSION

1 599 Kč(31%) 1 099 Kč

HeadFOXY

Pro ty, kteří jsou opatrní

 

Základní pravidlo: Vše musí být bezpečné

 

Pokud zrovna ten, koho chcete obdarovat, nepotřebuje novou helmu, poohlédněte se po páteřáku. Ten užije jak lyžař, tak snowboardista. Dejte ale pozor, abyste vybrali správnou velikost, to je totiž pro plnohodnotnou funkci páteřáku stěžejní. V dnešní době pak pro zimní sportovce existují i všemožné další chrániče. Super vychytávkou je třeba chránič zápěstí zabudovaný přímo v rukavicích. Nic nezkazíte ani kuklou na obličej. Ne snad, že by sportovci chodili vykrádat banky, ale kukla jim perfektně ochrání obličej v mrazivé vánici. Snowboardistům prozáříte Vánoce, když je překvapíte protiskluzovou podložkou nebo gripy, které si nalepí na prkno, a během jízdy na vleku přidrží botu na prkně. Nic nezkazíte taky malým nářadíčkem, které bude moct mít obdarovaný pořád u sebe a kdykoliv si s ním utáhnout povolené vázání.

2 899 Kč(25%) 2 149 Kč

LevelBUTTERFLY W MITT

2 199 Kč(43%) 1 249 Kč

EtapeSOFT PRO

159 Kč(25%) 119 Kč

ReaperSNB2L U6A

Pro technologické nadšence

 

Základní pravidlo: Vše musí mít vychytávku.

 

V těchto případech si zasloužíte nehynoucí vděk dárkem, ve kterém budou zabalené samozabarvovací brýle. Ty se totiž přizpůsobí aktuálním venkovním podmínkám, a podle toho změní odstín skel. Většina z nich má taky speciální úpravu proti zamlžení, takže zabijete dvě technologie jednou ranou. Jestli pokukujete po zimním oblečení a nevadí vám koupit dražší dárek, pátrejte po bundách. Jejich výrobci se doslova předhánějí v těch nejmodernějších technologiích, které si lze představit. Vsaďte třeba na oblečení se zabudovaným čipem, takzvanou technologií Recco. Pomocí ní dokáží záchranáři přesně určit místo, kde člověk, který má toto oblečení na sobě, leží...což se hodí pokud se třeba zraní nebo ho zavalí lavina.