Boty adidas SUPERNOVA jsme testovali na všech površích, ráno v poledne i večer. Každým krokem jsme vnímali jejich přednosti i nedostatky. Sledovali, jak reagují na různorodost terénu a změny teplot, pohybu i tempa běhu. Plné 2 týdny nás provázely po asfaltových stezkách, cestách lesních, polních, v kopcích i nekonečných rovinách. Vše s cílem poznat, zda všudypřítomné pochvalné recenze a doporučení odpovídají skutečnosti. 
 Značka adidas
 Model SUPERNOVA 
 Sezóna jaro/léto 2017 
 Testováno 14 dní
 Naběháno 200 kmTestujeme srdcem

„Každá bota má svoje srdce, to začne bít od prvního běžeckého kroku. Když je tlukot srdcí běžce a jeho boty v jednotě, tak nic nebrání tomu rozběhnout se.“

Zde pro Vás máme pocitové shrnutí a doporučení s videem, jak si nejlépe užít boty adidas Supernova pro sezónu jaro/léto 2017. (Každé udělené srdce odpovídá pocitu, co boty dávají, maximum je 10 srdíček).Koupit zde →
pánské
dámské

O BOTĚ

Jednou větou: adidas Supernova jsou silniční boty určené pro běžce s neutrálním došlapem.


Svršek boty tvoří prodyšná umělá síťovina, který dobře obepíná nárt. Nezpůsobuje žádné otlaky a skvěle schrání před proniknutím drobných nečistot. I když se nejedná o nepromokavý materiál, je dobře odolný proti vlhkosti. I při běhu ve sněhu, po mokrém listí či trávě se voda do boty dostává pouze minimálně. Při nazouvání je potřeba tkaničky více rozvázat, protože kolem nártu je materiál tužší a bota se díky tomu hůře nazouvá. Tkaničky jsou ploché, dostatečně dlouhé. Svršek označujeme jako středněširoký, v oblasti prstů jsou dostatečně prostorné. Patní miska je pevná a současně měkká, což dobře chrání achilovu šlachu.


Tlumení pomocí technologie boost™ je cítit na každém kroku a umožňuje dokonalý došlap do měkké peřiny tvořené směsí kapsiček z tohoto kosmického materiálu. Velkou předností je i dynamičnost a stálost v různých teplotách. Nepoznáte, jestli běžíte v mrazu nebo v teple. Tlumení, které je vyrovnaně vrstveno po celé délce mezipodešve (na patě i ve špičce), pracuje stejně a přesně reaguje na každý krok.


Podešev (podrážka) tvoří pevná gumová směs Continental, která zlepšuje přilnavost a prodlužuje opotřebení. Při mírném tempu běhu po mokrém podkladu směs drží a nepodkluzuje, tyto vlastnosti si navíc drží i v terénu a běhu po kamenitém podkladu. I při běhu na vlhké tartanové dráze směs obstála na výbornou. Drobně podkluzovala pouze při rychlém běhu krátkých úseků po mokré asfaltové stezce. Na konci testu (po naběhaných 200 km) je vidět opotřebení směsi na nejvíce namáhaných místech (dopadu a odrazu). 


PRO KOHO JE BOTA URČENA

Boty jsou přímo stvořeny pro běh po zpevněném povrchu. Díky výraznému tlumení bota ožívá při běhu po asfaltu. Nejvíce to poznáte při náběhu z měkkého podkladu na pevný. Boty přímo letí, tlumí a současně pružně vedou do odrazu. Proto je nelze než doporučit začátečníkům i výkonnostně orientovaným běžcům. Na hmotnosti běžců u tohoto modelu nezáleží, boty si naplno užijí běžci pod 70 kg i nad 90 kg. Tlumení je dostatečně dynamické a neklade žádné rychlostní limity.

ZÁVĚR                       

Jedná o vynikající objemovou (tréninkovou), odolnou botu s úžasnou návratností energie, kterou vynakládáme při odrazu. Zaběhnete v ní spoustu úžasných kilometrů (800 km zaručeno). Bota u nás obstála na výbornou. Jedná se o naprostý top model v dané kategorii. Vřele doporučujeme!
Dáváme 9 srdíček!


Breaking2

Jeden ze světových lídrů ve výrobě sportovního oblečení, společnost Nike, 6. května představila na sociálních sítích svůj projekt BREAKING2. V kostce je o tom, jak na to, když chcete zaběhnout maraton pod 2 hodiny. 

Unikátní projekt, který se natáčel na závodním motodromu v Italské Monze, měl tři hlavní hrdiny...

V Hradci se běželo za tmy

Sobotní večer 29. dubna na královohradeckém Velkém náměstí patřil běžcům. Závodu se zúčastnilo přes 1 000 běžeckých nadšenců všech věkových kategorií. Největší aplaus sklidil stále úžasný Jirka Soukup, kterému letos bude 90 (!) let. Pětikilometrovou trať zvládl s přehledem a finále v cílové rovince si vyloženě užíval...Spartany nezastavil sníh ani ledová voda

Seriál závodů Reebok Spartan Race pokračoval o víkendu 29. – 30. 4. dvěma závody ve skiareálu Kouty nad Desnou. V sobotu se běžel Super a v neděli Sprint.V elitní kategorii ovládl oba závody fenomenální „spartan“ Peter Žiška ze Slovenska. Zatímco v sobotu vyhrál s jasným náskokem, v neděli musel o své prvenství bojovat na cílové rovince, kde o vteřinu porazil týmového kolegu Jakuba Haviarika...Otestovali jsme za Vás

běžecké boty adidas SUPERNOVA