Ženy, tyhle boty si vaše chodidla zamilují

Recenze běžeckých bot adidas AEROBOUNCE W

Holky, jestli při běhu honíte každou vteřinku na průměrném tempu, tento článek není pro vás. Je pro ty běžkyně, které chtějí i při mnoha náročných kilometrech mít chodidla jako v peřince. Třeba díky botám AEROBOUNCE W od adidas.

Značka adidas
Model AEROBOUNCE W
Sezóna léto/podzim 2018
Testováno 4 měsíce
Naběháno 150 km

 

  

„Ideální boty pro pohodový a odpočinkový výběh.“

 

Svršek

 

Osobně jsem zvyklá na prodyšnější modely, ale středně prodyšný mi dostačoval i v letních měsících. Patní část je mírně vyztužená, patu kvalitně obepíná. Tím zaručuje vyšší stabilitu a umožňuje i volný pohyb achillovy šlachy. Co mě zaujalo nejvíce, jsou reflexní prvky na bocích boty. U žádné běžecké boty, kterou jsem mohla vyzkoušet, jsem se nesetkala s tak výrazným bezpečnostním prvkem. Tři silnější reflexní pruhy korespondují s tématikou a logem adidas. Bezpečnosti při běhu není nikdy dost, zvláště teď na podzim, kdy se brzy smráká a s viditelností není žádná sláva.

 

Mezipodešev

 

V mezipodešvi nenajdeme tlumení BOOSTTM, ale pěnu BOUNCETM. Tato pěna slibuje tlumení a pružení boty s určitou dávkou návratnosti, což adidas AEROBOUNCE skvěle splňují. Došlap je opravdu hodně měkký a příjemný. Pokud už jste někdy vyběhla s „boostama“, bude tento zážitek podobný.

Pěna je vyrobena z vysoce trvanlivého termoplastického polyuretanu a jen tak se neopotřebuje. Nejsem příznivcem hodně měkkých bot, ale pro pohodový a odpočinkový výběh jsou perfektní i pro mě. Na výšce mezipodešve rozhodně nešetřili, počítá se na centimetry. Kvůli tomu jsem se cítila tak trochu jako na chůdách nebo podpatcích – a takto se rozhodně při běhání cítit nechci. Žádné zesílení vnitřní strany se u tohoto modelu nekoná, takže v nich může běhat téměř každá běžkyně.

 

Podešev

 

Boty jsem testovala převážně v lehčím terénu a na silnicích. Podešev neklouzala a nesetkala jsem se ani s žádným jiným výrazným problémem. Hloubka a členění dezénu je vzhledem k použití optimální. Určitě nečekejte žádné drapáky, ale v lehkém terénu budou boty jako doma (a možná se jim tam bude líbit více než na silnici). Na vysoce zatěžovaných místech je použita odolná pryž ADIWEAR®, která chrání před předčasným opotřebením.

Závěr

 

Pokud jste začínající běžkyně, která se rozhodně nechce hned na začátku uhnat, ale užít si pohodový výběh po práci nebo prostě vyběhnout na zpevněnou cestu a mít nožky v pohodlí, tento model je pro Vás jak dělaný. Takže jestli pokukujete po nějakém doplňkovém kousku do botníku, který bude nahrazovat tempovky a tvrdší boty ve dnech, kdy prostě nechcete „trhat asfalt“, sáhněte po adidas AEROBOUNCE W a rozhodně nešlápnete vedle.

Hodnocení

 

7/10

 

+ reflexní prvky

+ kvalitní tlumení

 

- vysoká mezipodešev