Zařaďte vyšší rychlostní stupeň a připravte se na ostré tempo

Ještě nevíte, v čem letos budete závodit nebo trénovat ostřejší tempa? Pak byste měli zbystřit, adidas SL20 jistě vykouzlí osobáček nejednomu běžci! Tahle horká novinka, která se může pyšnit skvělými parametry tempové boty, v sobě skrývá rychlost i pohodlí.

Značka adidas
Model SL20
Sezóna Jaro 2020
Testováno 1 měsíc
Naběháno 50 km

 

Svršek

 

Boty jsou celkově vyrobeny z pevného materiálu a dobře drží chodidlo i při vyšším tempu. Střih je o něco užší, ale zároveň díky bezešvému provedení nikde netlačí. Na jazyku adidas ulehčil trochu váhy a nijak ho nepolstroval. Poutko na jazyku mi přijde možná trošku zbytečné, protože je složitější se do očka dostat prstem, než si klasicky celý jazyk povytáhnout. Jako celek je však svrchní materiál účelově i vizuálně velice zdařilý.

 

Mezipodešev

 

Adidas u modelu SL20 upustil od tlumení Boost a nahradil ho pěnou Lightstrike, kterou využívá u basketbalových bot, což už samo o sobě napovídá, že by pěna měla dobře tlumit dopady a mít delší životnost. Když srovnáme Boost a Lightstrike, jedná se pocitově o dvě rozdílná tlumení. Zatímco Boost je peřinka, do které chodidlo zapadne, Lightstrike je o něco více tuhá a za mě tím více přidává na dynamice, což se u tempových bot, jako je SL20, očekává. Ve srovnání s jinými závodními modely je však bota více tlumená jak v přední, tak v zadní části. Plastová pomůcka Torsion System navíc dobře navádí chodidlo směrem vpřed a bota lépe drží stabilitu. Při delším výběhu jsem se cítil naprosto pohodlně a chodidla mě nijak nepálila, ani jsem nepociťoval tvrdost povrchu.

 

Podešev

 

S výrobou gumových směsí pro adidas je už nějaký ten rok spojená firma Continental. V prospektech se můžete dočíst o „neklouzavé podrážce, která přilne k povrchu“. To je sice odvážné tvrzení, ale je pravda, že při pomalejším tempu je přilnavost dobrá, samozřejmě v závislosti na terénu. Po cca 50 odběhaných kilometrech, kdy bota nemá náznak užívání, je předčasné mluvit o opotřebení, nicméně ze zkušeností vím, že Continental se neobrousí tak rychle jako klasická gumová podešev. Určitě je tedy dobře, že adidas zvolil opět Continental.

 

Závěr

 

Přemýšlel jsem nad nějakými nedostatky, ale musím přiznat, že jsem nenašel na botě nic, co by mi vyloženě vadilo. Na tempové běhy a závody bych ji doporučil všem, ať už vyběhnou jen pár kilometrů, nebo se chystají rovnou na maraton. Ani při delší distanci se nemusíte bát, že by byla bota málo tlumená, přeci jen mezipodešev není tak tenká. Jedná se tedy o ideální kompromis komfortu a rychlosti, díky čemuž si může najít bota adidas SL20 své příznivce jak z řad rekreačních běžců, tak i těch výkonnostních. U mě rozhodně nebudou ležet jen v botníku!

 

Moje hodnocení  10/10

 

Detaily hodnocení

 

ideální tlumení pro tempový trénink +
pevný svršek dobře obepíná chodidlo a nijak netlačí +

odolná podešev se směsí gumy Continental

+

   
   
   
   

poutko na jazyku, nikoliv na patě

 -