Čím rychleji běžíte, tím více tyhle boty dýchají

Recenze univerzálních běžeckých bot Mizuno WAVE PRODIGY W

Naše Adéla je pro vás 3 měsíce testovala a naběhala v nich hezkých 150 km. A víte co? Po napsání této recenze se nám kamsi zaběhla (ani testovaný vzorek bot nám nevrátila). No, nevadí. Recenze je tu a vy tak máte možnost zjistit, co Adélu na těchto běžeckých botách tolik uchvátilo.

Značka Mizuno
Model WAVE PRODIGY W
Sezóna jaro 2018
Testováno 3 měsíce
Naběháno 150 km

 

  

,,Ne každá bota zaujme natolik, že ji provětráte na 1/2Maratonu!"

 

Mizuno WAVE PRODIGY W

 

Každý běžec, který zaběhl nějaký delší závod, jistě zná to dilema s výběrem bot, které si na start obout. Já to samé prožívala před 1/2Maratonem, kdy jsem poctivě vybírala vhodnou obuv, se kterou se mi bude dobře probíhat Prahou. Více než dvacetikilometrovou trasu nechcete absolvovat v nepohodlných, nevyhovujících botách. Nakonec to u mě vyhrály WAVE PRODIGY W od Mizuno. Možná díky tomu, že mi jednoduše běžecké boty této značky vyhovují a mám pro ně slabost, možná pro jejich parametry, o které se níže podělím.

 

Svršek

 

Model je vhodný do letních měsíců a teplého počasí, protože prodyšnost síťovaného svršku je opravdu enormní. Pokud se zastavíte a zafouká vítr, můžete cirkulaci vzduchu v botě fyzicky cítit. Další specifickou vlastností u běžeckých bot Mizuno je širší přední část, která dává prostor chodidlu a to může perfektně pracovat. Ani pokud máte nohu úzkou, nenechte se odradit. Osobně mám hodně úzké chodidlo, avšak ve střední části ho svršek boty krásně obepne a podrží. Klasické šněrování zajistí správné a pohodlné utažení.

 

 

Tkaničky jsou ploché, objemnější, měkčí a nerozvazují se, není potřeba zavazovat na dvakrát. Z mého pohledu bych uvítala výraznější reflexní prvky, to vidím jako jediné mínus. Pro nás ženy hraje samozřejmě velkou roli i design. Ten je v případě bot Mizuno WAVE PRODIGY W laděn do příjemných modrých tónů a působí velmi líbivým a příjemným dojmem.

 

Mezipodešev

 

Pocitově boty poskytují střední míru tlumení, o které se stará paralelní vlnová deska a použité tlumící materiály. V mezipodešvi se o optimální tlumení stará materiál U4ic, v patní oblasti výrobce využil materiál U4icX, který je měkčí, tlumivější a jako stvořený pro běžce běhající přes patu. Použité tlumení dělá z boty univerzální záležitost. Osvědčila se mi v objemovém tréninku, ale pokud jsem si chtěla „užít“ tempovější trénink, v botách rozhodně nebyl problém. V mezipodešvi nenajdeme žádnou podporu vnitřní strany, proto je vhodná pro běžce s neutrálním došlapem. Co mě zaujalo hned při prvním výběhu, je příjemně plynulý přechod z došlapu do odrazu.

Podešev

 

Jelikož se jedná o silniční model, nenajdeme na podrážce žádné výstupky ani hrubší dezén. I přes plochou podešev nebyl s botami na mokrém povrchu problém. Stejně jako u tlumení a mezipodešve, kde jsem model označila jako hodně univerzální, ani v případě spodní části boty tomu není jinak. Na silnici jsou jako doma, ale snadno si zvyknou i v lehčím terénu. Nejvíce zatěžované místo je bezpochyby patní část, tu ale u Mizuna obuli do karbonové gumy X10, která zvyšuje životnost a odolnost.

 

 

Závěr

 

Pokud hledáte univerzální model běžeckých bot, ve kterých můžete vyrazit na silnici, do lehčího terénu, nabíhat kilometry, zaběhnout tempovější trénink i závodit, bez váhání sáhněte po Mizuno WAVE PRODIGY W a neuděláte chybu. Mě osobně žádný běžecký model této značky ještě nezklamal a ani u testovaného modelu tomu není jinak.

 

Hodnocení 8/10

 

+ prodyšnost                                                              

+ univerzálnost

+ příjemný přechod z došlapu

 

- chybí výraznější reflexní prvky