RECENZE: Mizuno WAVE SHADOW

Testujeme srdcem

 

Nový model Mizuno WAVE SHADOW se může chlubit tím, že nemá žádného předchůdce, ale jedná se o čistě nový model. Přirovnání k Mizuno WAVE SAYONARA nemusí být od věci, WAVE SHADOW je neoficiálně brán jako následovník tohoto letitého modelu, který svoji éru ukončil.
Tyto svítivé silničky si od začátku říkaly o testování. Provětral jsem je především na silnici, kde je jejich hlavní rajón, ale zkusil jsem i mírnější terén a listím pokryté cesty. Pojďme botu rozebrat a podívat se na jednotlivé detaily. Značka Mizuno
 Model WAVE SHADOW
 Sezóna podzim 2017
 Testováno 1 měsíc
 Naběháno 200 km


Zde pro vás máme pocitové shrnutí a doporučení s videem, jak si nejlépe užít boty Mizuno WAVE SHADOW pro sezónu podzim 2017. (Každé udělené srdce odpovídá pocitu, co boty dávají, maximum je 10 srdíček).

SVRŠEK


U běžeckých bot Mizuno je známo, že jejich svršek a celkově přední část dávají dostatek prostoru chodidlu a jsou tak vysvobozením pro běžce s širším chodidlem. Ne jinak je to u WAVE SHADOW, při prvním nazutí se noha cítí jako v bačkoře, a to v dobrém slova smyslu. Přední část je dostatečně široká a přizpůsobivá chodidlu. I Mizuno jde s dobou a čistě bezešvý svršek je příjemnou změnou. Síťovina je maximálně prodyšná a noha se v ní jen tak nezapotí, což je jeden velký plus. Vyšší pórovitost síťoviny je náchylnější k zanesení špíny, do terénu bych radši WAVE SHADOW nebral. Pokud máte užší chodidlo, je potřeba provléknout tkaničky na poslední dírku a dobře stáhnout, potom drží pata i kotník pevně a vy se nemusíte bát svižně rozběhnout.

 

MEZIPODEŠEV


Boty mají snížený drop na 8 mm, což dává prostor k rychlejším, tempovějším běhům. Tlumení v zadní části je na rychlostní model poměrně měkčí, ale nijak při odrazu zásadně nepohlcuje energii. Bez problémů mě nechala bota rozběhnout do vyšších otáček. Přední část je pocitově o něco méně měkčí. Pokud běháte přes špičky, kombinace přední a zadní tuhosti tlumení je příjemně vyvážená. Pokud naopak přes paty, bota vás vcelku rychle přenese přes špičku do odrazu.PODEŠEV


Při prvních pár dnech si musíte zvyknout, že trochu bude obuv „pískat“ než se tzv. ošmajdá. Obával jsem se, že užší lamely a celkový vzorek podrážky se bude po nějakém čase ošoupávat či odlamovat, ale odolnost je vysoká. Přestože není podešev z jednoho kusu, ale je oddělena vyztuženým středem, není poznat, že by nějak narušovala plynulost při běhu. Naopak při změnách tempa a směru vás vyztužený střed chodidla pěkně podrží a nemusíte se bát zvrtnutí.ZÁVĚRS naběhanými kilometry jsem si postupně zvykl na širší přední část, nicméně boty mnohem více docení běžci s širším chodidlem, kteří v kombinaci s příjemným svrškem musí být naprosto nadšeni. Materiál místy vypadá robustně a určitě by se dalo ušetřit i na váze, ale i přesto nepřesahuje lehkých 250 g. Pokud očekáváte čistě závodní botu, musíte sáhnout jinam, ale na delší tempové běhy jsou Mizuno WAVE SHADOW přímo určeny.