Nike PEGASUS 35: Klasika, která se neoběhá

Nový model oblíbených bot Nike má stále čím překvapit

 

Téměř každá značka má ve stáji aspoň jednu ikonu. Pro Nike je to právě PEGASUS, který v roce 2018 vyšel v novém modelu 35. Hned po nazutí mě překvapilo, jak tlumí nárazy, krásně  větrají a všimla jsem si i pár neobvyklých vychytávek. A protože mám v botníku i předchozí model 34, pustila jsem se do srovnání.

 

Značka Nike
Model PEGASUS 35
Sezóna léto/podzim 2018
Testováno 4 měsíce
Naběháno 170 km

 

Funkční svršek bez zbytečných pozlátek

 

Předchozí model PEGASUS 34 sázel na síťovinu, díky které boty skvěle větraly. U 35 tomu není jinak.

 

Změnila se však pletená struktura, kterou designéři navrhli drsnější, proto boty ještě lépe dýchají. Pevná zadní část skvěle drží patu a na bocích najdete nylonová vlákna Flywire díky této revoluční technologii obepnou tkaničky nohu a pevně jí fixují.


Designově nejsou boty žádný kolotoč. Střídmé jednobarevné provedení ozvláštňuje pouze výrazné Swoosh logo a minimalistický reflexní prvek na patě.

 

 

Tlumení v novém kabátě

 

Modely 34 i 35 spojuje tlumící technologie Nike Zoom Air, která oproti předchozí verzi Nike Air vydrží ještě víc. Zatímco v modelu 34 byla tato technologie jen v podobě dvou polštářků, PEGASUS 35 ji má po celé délce boty.

 

Tato změna pravděpodobně reaguje na zkušenosti některých běžkyň, které měly problém s přechodem mezi částí s polštářkem a bez něj. Přestože já sama jsem tento problém s modelem 34 nikdy neměla, vylepšení se vyvedlo a jistě uspokojí většinu běžkyň.


Air Zoom samozřejmě není jediným tlumícím systémem, podporuje ho ještě pěnový materiál Cushlon a Cushlon ST s vyšší hustotou pro posílení stability. Celkově mezipodešev středně tlumí, a proto se na zpevněných površích skvěle běhá. Zařadila bych boty mezi objemovky, ale přijdou vhod i pro tempovější úseky nebo závody na delší tratě.

 

Ideální volba nejen na asfalt

 

Na gumové podešvi najdete malé výřezy odkrývající mezipodešev, které zvyšují ohebnost podrážky. Mimo to je spodní část boty velmi hladká, takže si skvěle zaběháte i na asfaltu. Za pozornost stojí i zkosená pata zajišťující optimální přechod z paty na špičku, došlap a zrychlení. Možná vám tahle vychytávka ubere nějakou tu vteřinu na průměrném tempu, ale každopádně je to zajímavý prvek.

 

 

Závěr

 

Ať už si vyberete 34 nebo 35, rozhodně nešlápnete vedle. Běžecké boty Nike PEGASUS 35 jsou propracované do nejmenšího detailu a svojí univerzálností a zároveň výkonností si získají srdce nejedné sportovkyně.

 

 

Moje hodnocení  9/10

 

Detaily hodnocení

 

Optimální tlumení +
Prodyšnost a design +
Zajímavé prvky (zkosená pata) +
Pohodlné obepnutí chodidla +
Nedostatek reflexních prvků -