Salomon SUPERCROSS – vyběhněte v pohodlí až na vrcholky hor

Ženský a mužský pohled na věc bývá kolikrát velice odlišný jak na módu, tak na sport. Co když jsme ale našli něco, co může vyhovovat oběma pohlavím a každý si v něm najde své? Rozhodli jsme se vyzpovídat naše testery Kristýnu s Ondrou, kteří ozkoušeli novou trailovou botu Supercross od značky Salomon.

3 290 Kč(33%) 2 199 Kč
Na seznam
2 750 Kč(41%) 1 599 Kč
Na seznam
Značka Salomon
Model Supercross
Sezóna jaro/léto 2019
Testováno 1 měsíc
Naběháno 100 km

 

Salomon Supercross je takový nástupce známých Salomon Speedcross, měli jste možnost oba modely porovnat?

 

K: V modelu Speedcross jsem nikdy neběhala, takže porovnání udělat nemůžu.

O: Z vlastní zkušenosti mi přijde Supercross o něco více běhavější a komfortnější při delším běhu. Také mi vyhovuje špička, která je širší než u Speedcross.

 

Co vás zaujalo na botě při prvním výběhu?

 

K: Jako první to bylo pohodlí v botě po celou dobu běhu. Když jsem střídala různé typy povrchů, nic jsem nepoznala, s čímž mám občas v silničních běhačkách problém. Poté také zavazování, které skvěle nohu upevní v botě.

O: Určitě pohodlí, které ale nebylo na úkor funkčnosti, protože v botě se dalo i slušně rozeběhnout.

 

Ocenili jste rychlozavazování tkaniček systémem Quicklace nebo byste raději zůstali u klasického zavazování?

 

K: Dříve jsem jela pouze v tom, utáhnout tkaničky co nejvíc a zavázat na dva uzle, nyní na jakýkoliv systém beztkaničkového zavazování nedám dopustit, jak ze zdravotního hlediska, tak z pohodlnosti a rychlosti zavázání. Hlavně se mi nestane, že bych se musela zastavit kvůli rozvázaným tkaničkám, takže já jsem systém Quicklace určitě ocenila.

O: Já jsem byl vždycky trochu konzerva a dával přednost klasickým tkaničkám, které se dají upravit přesně „na míru“, ale tentokrát mi rychlozavazování nevadilo, naopak celkem rovnoměrně chodidlo upevnilo, což nevídáme vždycky u tohoto typu zavazování.

 

Je bota dostatečně tlumená?

 

K: Trailový běžec se ze mě asi nikdy nestane a tak pro můj pohodový běh v přírodě je za mě bota dostatečně tlumená.

O: Přijde mi o trochu méně tlumivá než modely Speedcross, což ale oceňuji, protože bota tím dostává větší dynamiku a je stabilnější. Na závod by mohla mít klidně i méně tlumení, jako tréninková bota je naprosto ideální.

 

Podržela vás podešev v každém terénu?

 

K: 100% podržela. Nesetkala jsem se s žádným problémem, ať už po dešti v bahně (které pak šlo skvěle a rychle z boty umýt), nebo při krkolomném výběhu či seběhu kopce.

O: Potěšilo mě, že při seběhu mi prsty nenarážely do špičky a nesjížděly, protože chodidlo v botě dobře drželo. Ani lehká rosa botám nevadila, materiál je celkem odolný a malé kapky rychle stekly, a to jsme zkoušeli variantu bez membrány. K dostání máme verzi i s Gore-texem, tam věřím, že voděodolnost bude maximální.

 

Co byste na botě nejvíce vypíchli a co vás naopak zklamalo?

 

K: Pro dámy je to určitě ochrana špičky, protože občas už se ty nohy nechtějí tolik zvedat, dále zmíněná pohodlnost, upevnění nohy a stabilita při každém kroku. Zvýšený opatek pro ochranu achillovky. A zklamání? Jsem na botách žádné nenašla.

O: Pohodlnost, odolnost, stabilita. Když se tyhle věci sejdou, tak není o čem. Menší minus bych viděl ve stélce, která ač je s technologií Ortholite, přišlo mi, že životnost a její funkce nebude dlouhá, možná se ale mýlím.

 

 

Moje hodnocení  8/10

 

Detaily hodnocení

 

Tvarovaný opatek +
Rychlozavazování +
Širší nárt oproti předešlým modelům +
Nižší profil pro vyšší rychlost +
   
   
   
   
Stélka občas nedrží na místě

 -