Saucony Cohesion 10. Silničky, se kterými jsme si nesedli

Stejně jako roste počet běžců, roste i počet značek, které vyrábí běžecké boty. Jedna z nich – Saucony – mi nic neříkala. O to větší bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že tento americký výrobce patří mezi nejprodávanější běžeckou značku na světě. Proto jsem se na model Cohesion 10 hodně těšila. Boty značky, jejíž logo znázorňuje řeku, u které vznikla její první výrobna, mě ale příliš nepotěšily.

Značka Saucony
Model Cohesion 10
Sezóna podzim 2018
Testováno 1 měsíc
Naběháno 40 km

 

Prodyšný svršek se hodí spíš na léto

 

Stejně jako u jiných silniček je svršek velmi prodyšný a dobře cirkuluje vzduch, při běhu jsem to opravdu pocítila. V zimě bych proto boty nechala v botníku, ale v létě je to velká výhoda. V přední části jsou boty dostatečně široké a nechávají dost prostoru pro prsty. Zavazují se klasicky, takže jazyk přesně obepne chodidlo.


Tkaničky jsou ploché a měkké, a proto se nerozvážou ani při svižnějším běhu. Palec nahoru dávám množství reflexních prvků zakomponovaných do designu bot. Samotný design mě ale vůbec nezaujal.

 

Dopad tlumí materiál EVA+ v mezipodešvi

 

Mezipodešev vybavená materiálem EVA+ poskytuje střední až vyšší míru tlumení, a proto se hodí na zpevněné povrchy. Došlap by měl být podle výrobce neutrální, já jsem však při delším výběhu cítila podporu vyztužené vložky na vnitřních stranách, což bylo nepříjemné a boty začaly trochu tlačit. Je otázkou, zda za to můžou boty, nebo moje nohy.

 

V terénu vás nepodrží

 

Model Cohesion 10 má typickou podrážku pro silniční boty rovnou a bez hlubšího vzoru. Proto se boty nehodí do terénu. Už na polní cestě jsem s nimi měla menší problémy a na mokrém povrchu mi noha občas podjela, hlavně do zatáček.

 

S výběrem velikosti jsem neměla sebemenší problém, seděla mi stejná velikost, kterou obouvám u ostatních bot.

 

 

Závěr

 

Jsem ráda, že jsem mohla vyzkoušet boty značky, která se v Čechách znovu rozvíjí. Zatím ji totiž na běžcích jen tak neuvidíte. Moje oblíbenkyně to ale nebudou. Jako ženu mě už na první pohled nezaujal design, což je přece jen u bot pro nás podstatné. Druhý problém jsem měla při delším výběhu, kdy tlačily ve středu chodidla. Pokud se v nich ovšem nechystáte běhat maratony a máte radši pohodovější výklus na cyklostezkách, boty určitě dobře poslouží.

 

 

Moje hodnocení  4/10

 

Detaily hodnocení

 

Reflexní prvky +
Prodyšnost +
   
   
Vyšší váha

 -

Design  -
Vysoká míra tlumení   -