Jak vybrat pálku na stolní tenis

Před samotným výběrem je důležité si určit, na jaké úrovni se nacházíte. Pro úplného začátečníka by bylo spíše na škodu si vybírat pálky pro pokročilé a naopak. Pálky pro začátečníky jsou obvykle pomalejší a snadno ovladatelné. Zkušenější hráči si volí pálky rychlejší, ale ztrácí tím ovladatelnost.

Vlastnosti

 

U pálek rozlišujeme vlastnosti rychlost, rotace a kontrola. Jsou vyjádřeny stupnicí 10 až 100, kdy větší číslo znamená lepší vlastnosti. Pokud tedy sháníte co nejlépe ovladatelnou pálku, měla by mít označení Kontrola co nejvyšší.

Tloušťka potahu

Začátečníkům doporučujeme vybírat tloušťku potahu co nejmenší. Pálka sice nebude mít tak rychlé údery, ale bude se vám lépe ovládat. Pro začátečníka by měla mít pálka v ideálním případě 1–1,5 mm. Se zkušeností můžete vybírat více tlusté potahy, ale není vhodné si hned vybírat co nejširší. Mějte na paměti, že vám pálka nabídne rychlejší úder, ale bude se vám hůře ovládat. Středně pokročilým útočným hráčům doporučujeme vybírat v rozmezí 1,6–1,8 mm. Pro zkušené útočné hráče v naší nabídce máme pálky s potahem tlustým 1,9–2,1 mm

 

 

 

 

Tvar rukojeti

 

Výběr tvaru rukojeti může ovlivnit herní styl i držení, přesto doporučujeme vybírat spíše podle svého vlastního pocitu. V naší nabídce máme pálky s konkávním tvarem rukojeti, který se vyznačuje rozšířením na konci. Druhý tvar rukojeti, který v našem sortimentu naleznete, je anatomický.

Konkávní tvar rukojeti                      Anatomický tvar rukojeti