Čím překvapit nadšence do turistiky a přírody

 

Říká se, že nejlepší dárek, který můžete dát, je čas strávený společně. A tak když vaše rodina miluje výlety do přírody, není nic snazšího než nějaký naplánovat! Aby všechno klaplo a užili si to skutečně všichni, připravili jsme pro vás stručný návod, na co při přípravě vašeho rodinného outdoorového zážitku rozhodně nezapomenout. A pozor….tenhle seznam taky poslouží jako skvělá inspirace pro výběr vánočních dárků pro ty nejmilejší.

Ať nejste otrávení deštěm

 

Ani přes veškerý technický pokrok ještě nejsme schopni ovládat počasí. Základem úspěchu každého výletu je tak počítat i s mokrou variantou. Aby nepromokly děti ani vy, nechoďte nikdy nikam bez pláštěnek. Super vychytávkou nejen do plískanic je navíc pláštěnka na batoh, která od deště ochrání i všechno, co si nesete s sebou. Dále dbejte na to, abyste všichni měli nepromokavé oblečení, třeba bundy se speciálním zátěrem, který je voděodolný. Samotná pláštěnka totiž často nestačí. Pamatujte v neposlední řadě na impregnaci bot, jinak v dešti daleko nedojdete.

1 199 Kč(45%) 649 Kč

HeadMARLOW

1 999 Kč(15%) 1 699 Kč

CrossroadPIKE

3 699 Kč(29%) 2 599 Kč

adidasTERREX AX3 MID GTX

2 499 Kč(40%) 1 499 Kč

HannahMISHA

Kdo je v teple, nezlobí

 

I když naplánujete sebekrásnější trasu, může se stát, že když bude účastníkům výpravy zima, krásy okolí je nenadchnou. V případě dětí to platí dvojnásob. Nezapomeňte proto na dostatečně teplé oblečení. Ideální je mít na sobě více tenkých vrstev a případně ještě něco na přioblečení v batohu. Pro děti, muže i ženy platí stejné pravidlo - vrstvení. Začněte termoprádlem, na které navlečte něco teplého (například fleecovou mikinu). Na to oblékněte nepromokavou bundu. Třeba softshell vás ani vaše děti nikdy nezklame. Zahřeje, nepromokne a přitom odvede přebytečnou vlkost pryč, když se při namáhavějším výšlapu zapotíte. A pozor, myslete na nohy a kupte všem teplé ponožky. Zvlášť děti snadno prochladnou, když nebudou mít čepici. No a když přibalíte do batohu rukavice, nemůže se stát nic horšího, než že je ponesete zbytečně. Což opravdu není žádná velká zátěž.

699 Kč(50%) 349 Kč

ProgressACTIVE SET-G

799 Kč(37%) 499 Kč

KlimatexROKI

1 999 Kč(42%) od 1 149 Kč

Icebreaker175 EVERYDAY LS HALF ZIP

599 Kč(55%) 269 Kč

ALPINE PRODINA

Když není hlad a žízeň, šlape se poslušně dál

 

Kratší výlet asi přežijete o ovoci a celozrnných tyčinkách, na delší výšlap se ale vybavte o něco lépe. Zvlášť v chladných měsících ocení celá vaše rodina, když z batohu vytáhnete termosku horkého čaje. Případně pokud někdo z členů výpravy nedá ani ránu bez kávy, není nic lehčího než mu přibalit termohrnek s trochou černého životabudiče. A nezapomeňte samozřejmě na láhev na vodu! Jestli jste duší dobrodruzi, uvařte si v přírodě. Vařiče a ešusy se dělají velmi skladné a lehké, takže vám na výletě nijak zvlášť nepřitíží. Jestli si naopak potrpíte na svůj komfort, pořiďte si nádobí a skleničky do přírody a můžete i venku stolovat skoro jako doma.

Troška dobrodružství neuškodí

 

Nikdy nevíte, co se přihodí. A tak určitě ještě mnohokrát oceníte, když bude mít aspoň jeden člen vaší výpravy multitool nebo zavírací nůž. Pokud si trasu výletu plánujete jen přibližně a nechodíte přesně podle mapy, přibalte si do batohu i baterku nebo čelovku. Když se někde zdržíte do setmění, budete rádi, že ji máte. Navíc budou mít vaše děti z výletu ohromný zážitek.

Myslet prakticky se vyplácí

 

Na delší pochod s vyšším převýšením můžete pořídit svým nejbližším trekové hole. Odlehčí od zátěže a je to s nimi docela legrace. Zvlášť děti se minimálně na nějakou dobu dobře zabaví. Že je to moc hezké, ale nemáte to všechno do čeho zabalit? Pořiďte si pořádný batoh. Dnes už se dělají velmi lehké, z nepromokavých materiálů a se spoustou kapes. Některé mají dokonce v sobě zabudovanou i vlastní pláštěnku.

1 399 Kč(28%) 999 Kč

LoapKANSAS 18

1 249 Kč(20%) 999 Kč

LafumaACCESS PAIRS

2 699 Kč(44%) 1 499 Kč

LafumaACCESS 40

1 690 Kč(11%) 1 499 Kč

LekiJOURNEY SL PLUS